Pszichológus divízió a fesztiválokon

Mikor embereknek mesélek arról, hogy milyen divízióink vannak, sokszor felmerül a kérdés, hogy mit keres egy sürgősségi ellátásban, fesztiválon egy pszichológus csapat. Erről kérdeztem Sajó Mónikát, egyesületünk pszichológus divíziójának a vezetőjét, hogy első kézből kaphassatok választ.

Alapvetően három területen dolgozunk a fesztiválok ideje alatt, az ambulancián azokkal a személyekkel, akiknek az egészségügyi ellátás során az orvosok vagy a szakszemélyzet úgy ítéli meg, hogy pszichés támogatásra is szükségük van. Ez lehet az eü ellátás elősegítése, támogatása, vagy adott esetben kifejezett pszichés vezetés is. Emellett a Szigeten van egy 0-24 órában nyitva tartó sátrunk, ahova a fesztiválozók betérhetnek, ha van olyan téma vagy probléma, amiről szívesen beszélgetnének pszichológus hallgatóinkkal és végzett szakembereinkkel. Ebben a sátorban leginkább kortárs tanácsadás, drogprevenció és krízisintervenciós munka zajlik. A harmadik, nem kevésbé fontos területe a munkánknak az egyesületünk dolgozóinak biztosított szakmai szupervízió és pszichés támogatás nyújtása.